نماد ذوب

هیات پذیرش فرابورس با پذیرش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و درج نماد با عنوان “ذوب” در بازار فرابورس موافقت و سازمان ایمیدرو عرضه ۱۰ درصد کل سهام را از طریق عرضه اولیه در بازار فرابورس تعهد نموده است. از بهمن ماه سال ۱۳۹۱ با توجه به تعلق ۵۶ درصد سهام شرکت به سازمان تامین اجتماعی، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان از جمله شرکت های تابعه آن سازمان می باشد.

افزایش سرمایه ذوب

در اجرای ماده ۶۲ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بخشی از داراییهای ثابت شرکت در سال مالی ۱۳۸۱ در مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته است، همچنین در سال ۱۳۸۵ در اجرای مفاد ماده اشاره شده در فوق و بند “ک” ماده ۷ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بخشی از دارایی های ثابت شرکت مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته است. مازاد تجدید ارزیابی های حقوق پس از کسب مبلغ ۲،۷۶۷ میلیارد ریال زیان انباشته از محل آن (کاهش سرمایه در سال ۱۳۸۵) به مبلغ ۷،۸۶۸ میلیارد ریال سالهای ۱۳۸۱ و ۱۳۸۵ به حساب سرمایه منظور گردیده است.
مضافاً در پایان سال ۱۳۹۴ در راستای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آن ها در امر صادرات و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات های مستقیم، بخشی از طبقه زمین با استفاده از نظر کارشناسان رسمی دادگستری تجدید ارزیابی گردیده و مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مزبور به مبلغ ۲۵،۳۱۲ میلیارد ریال تحت همین عنوان در صف صلح حقوق مالکانه ثبت و در سال ۱۳۹۵ پس از انجام تشریفات قانونی به حساب سرمایه منظور گردیده است. تجدید ارزیابی مزبور فاقد دوره تناوب می باشد.

همچنین در سال ۱۳۹۷ نیز طبق ماشین آلات و تجهیزات در اجرای مفاد بند “ز” تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و با استفاده از نظر کارشناسان مزبور تجدید ارزیابی و مازاد حاصل از تجدید ارزیابی به مبلغ ۲۸،۳۲۳ میلیارد ریال به حساب سرمایه منظور گردید.

طبق آخرین اخبار شرکت ذوب آهن صفهان قصد دارد درس سال 1399 سرمایه خود را از مبلغ ۶۱ هزار و ۵۰۳ میلیارد و ۵۳۸ میلیون و ۵۵۴ هزار ریال به مبلغ ۸۳ هزار و ۵۴۶ میلیارد و ۳۹۵ میلیون و ۹۶۷ هزار ریال افزایش دهد، این افزایش از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین می‌شود.

سهامداران عمده ذوب

سازمان تامین اجتماعی با در اختیار داشتن 56 درصد سهام شرکت ذوب آهن اصفهان مالک اصلی این شرکت می باشد. دیگر سهامداران عمده ذوب ، شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان با 17 درصد ، سازمان خصوصی سازی با 2 درصد و شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان با 1 درصد هستند.

 

ویژه
نقش بی‌بدیل ذوب آهن اصفهان در صادرات کشور 01 خرداد 1402

نقش بی‌بدیل ذوب آهن اصفهان در صادرات کشور

صادرات بخش مهمی از اقتصاد هر کشور را تشکیل می‌دهد از این رو برای حمایت از بخشهای اقتصادی دادن تسهیلات به آنها می‌تواند ابزاری مناسب برای رشد و توسعه‌شان باشد. شرایط اقتصادی و منابع انسانی ایران نیز به گونه‌ای است که صادرات در گرو تولید بوده و ابزاری کارامد در راه توسعه اقتصادی است. در بسیاری از کشورهای پیشرفته صادرات محور اصلی توسعه بوده و اهمیت بسیاری در حضور آن کشور در بازارهای جهانی دارد.

تحلیل تکنیکال ذوب

21 دی 1398

بررسی روند تکنیکالی در سهم «ذوب»

نزدیک ترین حمایت برای سهم "ذوب" خط روند پایینی کانال یعنی محدوده 1750 ریال است که انتظار می رود از این محدوده حمایت شده و به سمت مقاومت بسیار مهم 2300 ریال راهی شود.

تحلیل های بنیادی ذوب

آخرین اطلاعیه های کدال ذوب

آخرین اخبار ذوب آهن اصفهان

سرمایه گذاری عظیم ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل ملی 07 خرداد 1402
سرمایه گذاری عظیم ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل ملی

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن که سه شنبه دوم خردادماه در محل دانشگاه علم و صنعت تهران برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اهمیت صنعت فولاد ایران و جایگاه ذوب آهن اصفهان در پیشرفت های صنعتی کشور

پیش بینی روند آتی شاخص گروه فلزات اساسی در بورس 06 خرداد 1402
پایان اصلاح نزدیک است
پیش بینی روند آتی شاخص گروه فلزات اساسی در بورس

گروه فلزات اساسی از جمله گروه هایی است که ارزش بازار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است و ۲۵ شرکت را در خود جای داده است. شرکت های بزرگی چون فولاد فملی فخوز فجر ، ذوب آهن و.. را در خود جای داده است.

نقش بی‌بدیل ذوب آهن اصفهان در صادرات کشور 01 خرداد 1402
نقش بی‌بدیل ذوب آهن اصفهان در صادرات کشور

صادرات بخش مهمی از اقتصاد هر کشور را تشکیل می‌دهد از این رو برای حمایت از بخشهای اقتصادی دادن تسهیلات به آنها می‌تواند ابزاری مناسب برای رشد و توسعه‌شان باشد. شرایط اقتصادی و منابع انسانی ایران نیز به گونه‌ای است که صادرات در گرو تولید بوده و ابزاری کارامد در راه توسعه اقتصادی است. در بسیاری از کشورهای پیشرفته صادرات محور اصلی توسعه بوده و اهمیت بسیاری در حضور آن کشور در بازارهای جهانی دارد.

ذوب آهن اصفهان جایگاه ویژه و ممتازی در صنعت کشور دارد 27 اردیبهشت 1402
مدیرعامل صدرتامین :
ذوب آهن اصفهان جایگاه ویژه و ممتازی در صنعت کشور دارد

امیر حسین نادری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین نیز از غرفه ذوب آهن اصفهان در پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی بازدید نمود. مدیرعامل صدر تامین در این بازدید بیان داشت: نمایشگاه به لحاظ حضور شرکت های خارجی در سطح بالایی برگزار شده است.

بخشنامه های خلق الساعه آفتی بر پیکر فولاد 07 فروردین 1402
بخشنامه های خلق الساعه آفتی بر پیکر فولاد

سال ۱۴۰۱ سال خوبی برای فولادی ها از نظر میزان تولید و صادرات  نبود. در این سال مهم ترین ضربات را فولادی ها از ناحیه بخشنامه های خلق الساعه دولت و از مشکلات تامین انرژی متحمل شدند.

شستا لکوموتیو پیشران اقتصاد دانش بنیان کشور است 15 اسفند 1401
معاون علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری:
شستا لکوموتیو پیشران اقتصاد دانش بنیان کشور است

معاون علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان  ریاست جمهوری دوشنبه ۱۵ اسفند ماه در همایش هم افزایی و همکاری بین این معاونت و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا گفت : عمده ارزش شرکت های بزرگ دنیا در عصر حاضر شامل دارایی های نامشهود است که عوامل اصلی آن برند ، تکنولوژی و دانش فنی هستند .

مدیرعامل جدید ذوب‌آهن اصفهان منصوب شد 12 بهمن 1401
مدیرعامل جدید ذوب‌آهن اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی امیرحسین نادری مدیرعامل تاصیکو مهدی کوهی به عنوان مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان منصوب شد.

ضرورت توسعه زیرساخت های کشور برای پیشرفت در صنعت فولاد 08 بهمن 1401
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در اولین کنگره بین المللی تحول، تعالی و توسعه زنجیره ارزش فولاد و معدن:
ضرورت توسعه زیرساخت های کشور برای پیشرفت در صنعت فولاد

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: مسیر تحول و تعالی در صنعت فولاد از معبر شناخت دقیق مشکلات و حل آن‌ها می‌گذرد. به همین خاطر باید مشکلات احصاء شود تا با تحول به وجود آمده شاهد تعالی باشیم.

ساخت نیروگاه خورشیدی در فولاد مبارکه 25 دی 1401
ساخت نیروگاه خورشیدی در فولاد مبارکه

معاون مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از ساخت نیروگاه خورشیدی در این مجموعه خبر داد.

جانمایی لوپ های کنترلی در تولیدات کک ذوب آهن اصفهان 21 آذر 1401
جانمایی لوپ های کنترلی در تولیدات کک ذوب آهن اصفهان

لوپ های کنترلی واحد کلاوس از زیر واحد احیاء محلول به زیر واحد جذب در مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی شرکت انتقال یافت.

تایید مجدد محصولات ذوب آهن اصفهان برای صادرات 08 آذر 1401
تایید مجدد محصولات ذوب آهن اصفهان برای صادرات

ممیزی خارجی مراقبتی گواهینامه CARES جهت صادرات میلگرد تولیدی ذوب آهن اصفهان به کشور‌های منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس در این شرکت با موفقیت انجام شد.

مشارکت ذوب آهن اصفهان و علوم پزشکی شیراز در پروژه ارگونومی 01 آذر 1401
در راستای کاهش اختلالات اسکلتی و عضلانی کارکنان آغاز شد؛
مشارکت ذوب آهن اصفهان و علوم پزشکی شیراز در پروژه ارگونومی

در جهت پیشگیری از اختلالات اسکلتی و عضلانی کارکنان شرکت، فاز اول پروژه ارگونومی مشارکتی در بخش های دارای بیشترین شیوع بیماری با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ۱۸ آبان ماه در ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

تغییرات در ترکیب هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان 01 آذر 1401
تغییرات در ترکیب هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان

براساس تصمیمات هیأت مدیره شرکت، مهدی کوهی به نمایندگی از شرکت فراورده های نسوز ایران به عنوان رییس، ایرج رخصتی به نمایندگی از هلدینگ سرمایه گذاری صدرتامین به عنوان نایب رییس و مدیرعامل، مهرداد تولاییان به نمایندگی از شرکت توسعه معادن پارس تامین به عنوان عضو، مجید کریمی ریزی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صباتأمین به عنوان عضو و محسن زیوه به نمایندگی از شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان به عنوان عضو هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان انتخاب شدند.

تلاش ذوب آهن اصفهان برای برداشت حداقلی آب از زاینده رود 30 آبان 1401
تلاش ذوب آهن اصفهان برای برداشت حداقلی آب از زاینده رود

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از کاهش وابستگی این شرکت به زاینده رود به حد آب شرب در سال های آتی خبر داد.

هفتمین گردهمایی هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی زنجیره آهن و فولاد کشور 24 آبان 1401
هفتمین گردهمایی هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی زنجیره آهن و فولاد کشور

هفتمین گردهمایی هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی زنجیره آهن و فولاد کشور برگزار شد.