نماد ذوب

هیات پذیرش فرابورس با پذیرش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و درج نماد با عنوان “ذوب” در بازار فرابورس موافقت و سازمان ایمیدرو عرضه ۱۰ درصد کل سهام را از طریق عرضه اولیه در بازار فرابورس تعهد نموده است. از بهمن ماه سال ۱۳۹۱ با توجه به تعلق ۵۶ درصد سهام شرکت به سازمان تامین اجتماعی، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان از جمله شرکت های تابعه آن سازمان می باشد.

افزایش سرمایه ذوب

در اجرای ماده ۶۲ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بخشی از داراییهای ثابت شرکت در سال مالی ۱۳۸۱ در مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته است، همچنین در سال ۱۳۸۵ در اجرای مفاد ماده اشاره شده در فوق و بند “ک” ماده ۷ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بخشی از دارایی های ثابت شرکت مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته است. مازاد تجدید ارزیابی های حقوق پس از کسب مبلغ ۲،۷۶۷ میلیارد ریال زیان انباشته از محل آن (کاهش سرمایه در سال ۱۳۸۵) به مبلغ ۷،۸۶۸ میلیارد ریال سالهای ۱۳۸۱ و ۱۳۸۵ به حساب سرمایه منظور گردیده است.
مضافاً در پایان سال ۱۳۹۴ در راستای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آن ها در امر صادرات و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات های مستقیم، بخشی از طبقه زمین با استفاده از نظر کارشناسان رسمی دادگستری تجدید ارزیابی گردیده و مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مزبور به مبلغ ۲۵،۳۱۲ میلیارد ریال تحت همین عنوان در صف صلح حقوق مالکانه ثبت و در سال ۱۳۹۵ پس از انجام تشریفات قانونی به حساب سرمایه منظور گردیده است. تجدید ارزیابی مزبور فاقد دوره تناوب می باشد.

همچنین در سال ۱۳۹۷ نیز طبق ماشین آلات و تجهیزات در اجرای مفاد بند “ز” تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و با استفاده از نظر کارشناسان مزبور تجدید ارزیابی و مازاد حاصل از تجدید ارزیابی به مبلغ ۲۸،۳۲۳ میلیارد ریال به حساب سرمایه منظور گردید.

طبق آخرین اخبار شرکت ذوب آهن صفهان قصد دارد درس سال 1399 سرمایه خود را از مبلغ ۶۱ هزار و ۵۰۳ میلیارد و ۵۳۸ میلیون و ۵۵۴ هزار ریال به مبلغ ۸۳ هزار و ۵۴۶ میلیارد و ۳۹۵ میلیون و ۹۶۷ هزار ریال افزایش دهد، این افزایش از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین می‌شود.

سهامداران عمده ذوب

سازمان تامین اجتماعی با در اختیار داشتن 56 درصد سهام شرکت ذوب آهن اصفهان مالک اصلی این شرکت می باشد. دیگر سهامداران عمده ذوب ، شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان با 17 درصد ، سازمان خصوصی سازی با 2 درصد و شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان با 1 درصد هستند.

 

ویژه
گاز صنایع فولاد سهمیه‌بندی شد 15 آذر 1400

عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان خبر داد:
گاز صنایع فولاد سهمیه‌بندی شد

عضو هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان از سهمیه بندی گاز صنایع فولادی خبر داد و بر عدم امکان قطع کامل گاز برای صنایع فولادی تاکید کرد.

تحلیل تکنیکال ذوب

بررسی روند تکنیکالی در سهم «ذوب» 21 دی 1398

بررسی روند تکنیکالی در سهم «ذوب»

نزدیک ترین حمایت برای سهم "ذوب" خط روند پایینی کانال یعنی محدوده 1750 ریال است که انتظار می رود از این محدوده حمایت شده و به سمت مقاومت بسیار مهم 2300 ریال راهی شود.

آخرین اطلاعیه های کدال ذوب

آخرین اخبار ذوب آهن اصفهان

توسعه آتی ذوب آهن اصفهان منوط به مالکیت معدن سنگ آهن است 01 خرداد 1401
توسعه آتی ذوب آهن اصفهان منوط به مالکیت معدن سنگ آهن است

ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد ایران با هدف تبادل اطلاعات و ارائه دستاورد‌ها در نهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی، فرآوری و تجهیزات وابسته در کرمان حضور فعالانه‌ای دارد.

پاشنه آشیل ذوب‌ آهن تأمین مواد اولیه است 01 خرداد 1401
معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌ آهن اصفهان:
پاشنه آشیل ذوب‌ آهن تأمین مواد اولیه است

معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌ آهن اصفهان با تأکید بر اینکه همواره پاشنه آشیل ذوب‌آهن تأمین مواد اولیه است، گفت: امسال چالش‌ها و حواشی تولید ذوب‌آهن همچون تأمین انرژی کمتر است و بیشترین تأکید ما تأمین مواد اولیه، به‌خصوص زغال‌های داخلی و سنگ‌آهن است.

تولید سه میلیون تن چدن هدف مهم ذوب آهن در سال جاری 20 اردیبهشت 1401
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان عنوان کرد؛
تولید سه میلیون تن چدن هدف مهم ذوب آهن در سال جاری

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان درباره پروژه‌های صرفه جویی در بخش‌های مواد و انرژی، گفت: تعویض لوله‌های اکران دیگ‌های اوتیلیزاتور کنوتور شماره دو و سه که صرفه‌جویی آب را در پی داشت و در جذب چدن به فولادسازی کمک کرد، با موفقیت انجام شد.

تعرفه سنگین برای صادرات، برای تولید کنندگان چالش ایجاد می کند 30 فروردین 1401
در دیدار مسئولین ذوب آهن و اداره کل صمت اصفهان عنوان شد :
تعرفه سنگین برای صادرات، برای تولید کنندگان چالش ایجاد می کند

مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان سه شنبه ۳۰ فروردین ماه با امیرحسین کمیلی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان دیدار و گفتگو کرد .

گاز صنایع فولاد سهمیه‌بندی شد 15 آذر 1400
عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان خبر داد:
گاز صنایع فولاد سهمیه‌بندی شد

عضو هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان از سهمیه بندی گاز صنایع فولادی خبر داد و بر عدم امکان قطع کامل گاز برای صنایع فولادی تاکید کرد.

ذوب آهن از سودآوری تا دغدغه تامین زنجیره تولید 12 آذر 1399
ذوب آهن از سودآوری تا دغدغه تامین زنجیره تولید

سودآوری ذوب آهن و خروج این شرکت از زیان انباشته اگرچه اتفاقی خوش یمن برای صنعت کشور بعد از سال‌ها بحران مالی است، اما بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که حفظ سودآوری این شرکت در گرو تامین زنجیره تولید و مواد اولیه آن و صادرات است.

افزایش 160 درصدی تحویل سنگ‌آهن دانه بندی به «ذوب» 17 آبان 1399
در 7 امسال محقق شد
افزایش 160 درصدی تحویل سنگ‌آهن دانه بندی به «ذوب»

مقدار ارسال سنگ‌آهن دانه‌بندی شده به شرکت ذوب‌آهن اصفهان در هفت ماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 160 درصد افزایش یافت و طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان امسال،‌ یک میلیون تن سنگ‌آهن دانه‌بندی به ذوب‌آهن اصفهان ارسال می‌شود.

تاکید سرپرست وزارت صمت بر افزایش استخراج در شرکت سنگ آهن گهر زمین 01 تیر 1399
تاکید سرپرست وزارت صمت بر افزایش استخراج در شرکت سنگ آهن گهر زمین

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به به سال جهش تولید و الزام رفع موانع تولید در کشور، بر تامین سنگ آهن مورد نیاز مجتمع‌های عظیم صنعتی کشور تاکید کرد.

شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد 11 خرداد 1399
شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد

مدیر بازاریابی و فروش داخلی ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه کاهش منطقی و اصولی قیمت پایه محصولات فولادی از رشد بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری می‌کند، گفت: این اقدام لطمه‌ای به تولید و فروش نمی‌زند و شرکت‌های تولیدی حداقل سود منطقی خواهند داشت.

زارع پور اشکذری به فولاد مبارکه پیوست 16 اردیبهشت 1399
زارع پور اشکذری به فولاد مبارکه پیوست

محمد زارع پور اشکذری جایگزین علی احمدیان عضو هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه شد.

ممنوعیت صادرات سنگ آهن، جهش تولید را در صنعت فولاد محقق می سازد 20 فروردین 1399
معاون خرید ذوب آهن اصفهان عنوان کرد :
ممنوعیت صادرات سنگ آهن، جهش تولید را در صنعت فولاد محقق می سازد

محمدجعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان در گفتگویی به تشریح برنامه های این معاونت در سال جدید،اهمیت تامین مواد اولیه پایدار برای تحقق بخشیدن به شعار سال،تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای مختلف و سایر مباحث پرداخته است.

پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه بازسازی دیگ بخار شماره ۴ 18 فروردین 1399
مدیر مهندسی تولید و توزیع برق ذوب آهن اصفهان خبر داد:
پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه بازسازی دیگ بخار شماره ۴

مدیر مهندسی تولید و توزیع برق ذوب آهن اصفهان، درباره پروژه بازسازی و بهینه‌سازی دیگ بخار شماره ۴، گفت: به دلیل کارکرد زیاد (در حدود ۳۰۰ هزار ساعت) دیگ بخار و فرسودگی شدید لوله‌های محدوده اطاق احتراق و ترکیدن لوله‌ها، دیگ ۴ با توقفات ناگهانی روبرو می‌شد و چندین سال است که امکان راه‌اندازی مطمئن آن وجود نداشت که این موضوع نه تنها کاهش تولید برق نیروگاه مرکزی را در پی داشت بلکه بر وضعیت کاری توربوکمپرسورها نیز تاثیر می‌گذاشت و ضریب اطمینان تامین هوای دم کوره‌های بلند را نیز کاهش داده بود.

بازدید مدیرعامل ذوب‌آهن از خط‌ تولید 26 اسفند 1398
بازدید مدیرعامل ذوب‌آهن از خط‌ تولید

یزدی زاده در این بازدید از همت تلاشگران شرکت که در شرایط سخت کنونی ، تولید را حفظ کرده اند قدردانی نمود و بر حفظ سلامت کارکنان و تامین تجهیزات بهداشتی مورد نیاز آنها تاکید کرد .

ذوب آهن اصفهان از تولید سال گذشته گذر کرد 17 اسفند 1398
ذوب آهن اصفهان از تولید سال گذشته گذر کرد

با حفظ روند کنونی ،ذوب آهن می تواند تا پایان سال از مرز تولید 2 میلیون و 530 هزار تن عبور کند  و شاهد افزایش تولید 5 درصدی نسبت به سال گذشته باشیم .

الزامات استاندارد سخت گیرانه در تولید ریل 13 اسفند 1398
الزامات استاندارد سخت گیرانه در تولید ریل

ذوب آهن اصفهان به منطور خودکفایی کامل در تولید ریل ، با اجرای پروژه های مختلف از جمله پروژه V.D  موفق به تولید شمش ریل نیز گردید. مجموعه این اقدامات منجر به تولید ریل مطابق با استانداردهای جهانی با گرید ۶۰E1 شد که تنها ۶ کشور دنیا قادر به تولید آن هستند.