به موجب قانون ملی شدن بانک‌ها، مصوب خرداد ماه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب اسلامی ایران، بانک صادرات ایران نیز جزو بانک های ملی شده اعلام و بر اساس لایحه قانونی اداره امور بانک‌ها مصوب 03/07/1358 شورای مذکور و در راستای اجرای طرح ادغام بانک‌ها (به دلیل گستردگی بانک صادرات ایران در اقصی نقاط کشور)، شعب و واحدهای بانک در هر یک از استان‌ها به بانک مستقلی تحت عنوان بانک صادرات استان تبدیل شد و بانک صادرات ایران تنها سهامدار این بانک‌ها تلقی گردید.
این بانک در تاریخ دوم خرداد ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان چهارصدوپنجاهمین شرکت پذیرفته شده در بخش واسطه گری های مالی با نماد “وبصادر” در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج گردیده است. حسب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 29/12/1389، موضوع ادغام بانک های صادرات استان ها در بانک صادرات ایران به تصویب رسیده و از ابتدای سال ۱۳۹۱ بانک به صورت یکپارچه و تحت نام “بانک صادرات ایران” اداره می‌شود. امور بانک بر اساس قوانین و مقررات پولی و بانکی، مقررات سازمان بورس اوراق بهادار و مفاد مفاد اساسنامه داخلی اداره می شود. مرکز اصلی بانک در تهران واقع است.
تعداد کل شعب بانک برابر با 2.248 شعبه بوده که 2.224 شعبه در داخل کشور و ۲۲ شعبه و ۲ بانک مستقل و 3 بانک مشترک در خارج از کشور فعالیت دارند.
با توجه به آخرین اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات ایران از بازارهای سپرده و تسهیلات شبکه بانکی کشور، به ترتیب در حدود با 8.3 و 7.6درصد برآورد می شود.
شرکت‌های تامین سرمایه سپهر، شرکت بیمه سرمد، شرکت صرافی سپهر، گروه مالی سپهر، شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت توسعه سپهر ماندگار خراسان، واسپاری سپهر صادرات، سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس، سرمایه گذاری توسعه و اوج سپهر صادرات از جمله شرکت های تابعه این بانک محسوب می شوند.
سهام داران این بانک عبارتند از: دولت جمهوری اسلامی ایران، شرکت گروه مالی سپهر صادرات-(سهامی خاص)، صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم، صندوق بازارگردانی سپهر صادرات، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام)، شرکت گروه مالی ملت-(سهامی عام). در این راستا اعضای هیات مدیره نیز شامل حجت اله صیدی، مدیرعامل و عضو هیئت
حمید تاجیک رئیس هیئت مدیره، رضا صدیق عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل امیر یوسفیان، نایب رئیس هیئت مدیره، ایرج نیک اختر عضو هیئت مدیره می شوند.

 

تحلیل تکنیکال وبصادر

26 اردیبهشت 1399

رشد قیمت سهام بانک صادرات پس از عبور از مقاومت تکنیکی

بانک صادرات (وبصادر) از بزرگان صنعت بانکداری و از نمادهای بزرگ و موثر بر شاخص بازار بورس در سه ماه ی اخیر پس از عبور از مقاومت قیمتی (750) و تکنیکی بسیار مهم خود(کانال بلند مدتی) رشد خوبی را تجربه کرد. این رشد توانست تا محدوده ی2300 ادامه داشته باشد.

آخرین اطلاعیه های کدال وبصادر

آخرین اخبار بانک صادرات

ارائه خدمات بانکی متنوع و تقویت واقعی اقتصاد اولویت بانک صادرات 29 آبان 1401
ارائه خدمات بانکی متنوع و تقویت واقعی اقتصاد اولویت بانک صادرات

اولویت بانک صادرات ایران ارائه خدمات به مردم و تقویت بخش واقعی اقتصاد است و این هدف از طریق هدایت صحیح نقدینگی به سمت تولید، رعایت بهداشت اعتباری و بهره‌بردن از توانمندی‌های بانک دنبال می‌شود.

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است 25 آبان 1401
​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

​مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: تسهیلات بانک‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان منشاء خدمات بسیاری در حوزه صنعت و اشتغال شده و اثرگذاری طرح‌ها برای هدایت بهینه منابع از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد 05 تیر 1399
بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات دربارع واریز پول فروش سهام عدالت گفت: پول فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت تا پایان هفته جاری واریز می‌شود.

جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر» 08 اردیبهشت 1399
مدیرعامل بانک صادرات ایران:
جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر»

مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک در سال جاری، علت رشد ۹۸ درصدی سهام و انتظار قیمت سهم و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت خبر داد.

اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر» 25 اسفند 1398
اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر»

بانک صادرات ایران در دوره 11 ماهه سال 1398 درآمد عملیاتی 125,465,541 میلیون ریال از تسهیلات اعطایی کسب کرد.

شعب و ساختمان‌های ستادی بانک صادرات ایران ضد عفونی شدند 17 اسفند 1398
شعب و ساختمان‌های ستادی بانک صادرات ایران ضد عفونی شدند

با دستور، پیگیری و نظارت مستقیم حجت‌الله صیدی، مساعدت مدیران و همکاران شعب و بخش تدارکات و ساختمان، فضای عمومی ساختمان‌های بانک صادرات ایران به صورت کامل ضد عفونی و برای خدمت‌رسانی به مشتریان در روز شنبه ۱۷ اسفند آماده شدند.

پرداخت​ سود سهام «قلرست» در شعب بانک صادرات ایران 12 اسفند 1398
پرداخت​ سود سهام «قلرست» در شعب بانک صادرات ایران

از سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت «قند لرستان» خواسته شده ضمن مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور، با ارائه اصل کارت ملی یا شناسنامه و کد سهامداری (کد بورسی) نسبت به دریافت نقدی یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند. علاوه بر این، پرداخت سود سهام افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی(پدر) بلامانع خواهد بود.

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران 05 اسفند 1398
انتخاب اعضای هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران

در این مجمع مصطفی رحیمی شهواری و مجتبی دهقاندار نیز به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران برگزیده شدند.

امضای تفاهمنامه پنج جانبه بانک صادرات برای حمایت از صنعت پتروشیمی 28 بهمن 1398
امضای تفاهمنامه پنج جانبه بانک صادرات برای حمایت از صنعت پتروشیمی

مدیرعامل بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در مراسم امضای تفاهم نامه پنج جانبه بین بانک صادرات ایران با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، انجمن سازندگان تجهیرات صنعت نفت و سازمان منطقه آزاد کیش ابراز امیدواری کرد که با سرعت بخشیدن به کارها و تامین مالی پروژه‌ها تا ۶ ماه آینده این فعالیت ها آغاز شده و منجر به عقد قرارداد شود.

«وبصادر» برای مدیریت منابع ۴۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی اعلام آمادگی کرد 28 بهمن 1398
«وبصادر» برای مدیریت منابع ۴۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی اعلام آمادگی کرد

برای تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی بانک صادرات ایران آمادگی لازم را دارد که هم خط اعتباری و هم وجه نقد اختصاص دهد.

عرضه اوراق گواهی سپرده الکترونیکی ١٨درصدی در بانک صادرات 21 بهمن 1398
عرضه اوراق گواهی سپرده الکترونیکی ١٨درصدی در بانک صادرات

این اوراق با نام و به صورت الکترونیکی در چارچوب دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های صادره از سوی بانک مرکزی با نرخ سود علی‌الحساب ١٨ درصدی سالانه منتشر شده و سود آن در مقاطع ماهانه پرداخت می‌شود.

روند مثبت درآمد تسهیلاتی بانک صادرات 21 بهمن 1398
روند مثبت درآمد تسهیلاتی بانک صادرات

تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران در دوره یک‌ماهه آذر سال جاری عمدتاً در قالب خرید دین به مبلغ 33.642 میلیارد ریال بوده است.

آغاز صدور گواهی اعتبار مولد «گام» از سوی بانک صادرات 15 بهمن 1398
آغاز صدور گواهی اعتبار مولد «گام» از سوی بانک صادرات

گواهی اعتبار مولد «گام» در واقع یک ضمانت‌نامه با قابلیت معامله در بازار پول و سرمایه است و دارنده اوراق مذکور می‌تواند تا یک ماه پس از صدور، نسبت به معامله آن در بازار پول اقدام کند.

​پرداخت ١١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بانک صادرات 13 بهمن 1398
​پرداخت ١١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بانک صادرات

طی ٩ ماه منتهی به پایان آذرماه سال‌جاری، بانک صادرات ایران بیش از ١٠ هزار فقره وام مسکن اقشار ویژه (ایثارگران) به ارزش هفت هزار و ٦٥٢ میلیارد ریال پرداخت کرد.

مهلت سه ماهه استفاده از رمز دوم ثابت در بانک صادرات 08 بهمن 1398
مهلت سه ماهه استفاده از رمز دوم ثابت در بانک صادرات

بانک صادرات ایران در راستای اجرای الزامات بانک مرکزی برای عملیاتی شدن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف (پویا)، سه روش استفاده از نرم‌افزار (اپلیکیشن) تلفن همراه هوشمند «ریما»، هم‌بانک یا کد دستوری USSD  و پیامک SMS را در دسترس مشتریان و هموطنان قرار داده است.