به موجب قانون ملی شدن بانک‌ها، مصوب خرداد ماه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب اسلامی ایران، بانک صادرات ایران نیز جزو بانک های ملی شده اعلام و بر اساس لایحه قانونی اداره امور بانک‌ها مصوب 03/07/1358 شورای مذکور و در راستای اجرای طرح ادغام بانک‌ها (به دلیل گستردگی بانک صادرات ایران در اقصی نقاط کشور)، شعب و واحدهای بانک در هر یک از استان‌ها به بانک مستقلی تحت عنوان بانک صادرات استان تبدیل شد و بانک صادرات ایران تنها سهامدار این بانک‌ها تلقی گردید.
این بانک در تاریخ دوم خرداد ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان چهارصدوپنجاهمین شرکت پذیرفته شده در بخش واسطه گری های مالی با نماد “وبصادر” در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج گردیده است. حسب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 29/12/1389، موضوع ادغام بانک های صادرات استان ها در بانک صادرات ایران به تصویب رسیده و از ابتدای سال ۱۳۹۱ بانک به صورت یکپارچه و تحت نام “بانک صادرات ایران” اداره می‌شود. امور بانک بر اساس قوانین و مقررات پولی و بانکی، مقررات سازمان بورس اوراق بهادار و مفاد مفاد اساسنامه داخلی اداره می شود. مرکز اصلی بانک در تهران واقع است.
تعداد کل شعب بانک برابر با 2.248 شعبه بوده که 2.224 شعبه در داخل کشور و ۲۲ شعبه و ۲ بانک مستقل و 3 بانک مشترک در خارج از کشور فعالیت دارند.
با توجه به آخرین اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات ایران از بازارهای سپرده و تسهیلات شبکه بانکی کشور، به ترتیب در حدود با 8.3 و 7.6درصد برآورد می شود.
شرکت‌های تامین سرمایه سپهر، شرکت بیمه سرمد، شرکت صرافی سپهر، گروه مالی سپهر، شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت توسعه سپهر ماندگار خراسان، واسپاری سپهر صادرات، سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس، سرمایه گذاری توسعه و اوج سپهر صادرات از جمله شرکت های تابعه این بانک محسوب می شوند.
سهام داران این بانک عبارتند از: دولت جمهوری اسلامی ایران، شرکت گروه مالی سپهر صادرات-(سهامی خاص)، صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم، صندوق بازارگردانی سپهر صادرات، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام)، شرکت گروه مالی ملت-(سهامی عام). در این راستا اعضای هیات مدیره نیز شامل حجت اله صیدی، مدیرعامل و عضو هیئت
حمید تاجیک رئیس هیئت مدیره، رضا صدیق عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل امیر یوسفیان، نایب رئیس هیئت مدیره، ایرج نیک اختر عضو هیئت مدیره می شوند.

 

تحلیل تکنیکال وبصادر

10 اردیبهشت 1402

درآمد 500 هزار میلیاردی “وبصادر” در 1401

از مهم ترین درآمدهای عملیاتی بانک صادرات ایران باید به درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی اشاره کرد.

تحلیل های بنیادی وبصادر

آخرین اطلاعیه های کدال وبصادر

آخرین اخبار بانک صادرات

صدور «چکنو» با نسخه وب (PWA) همراه بانک صادرات ایران 08 خرداد 1402
صدور «چکنو» با نسخه وب (PWA) همراه بانک صادرات ایران

​صدور «چکنو» چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران، از طریق نسخه وب (PWA) همراه‌بانک صادرات ایران و بدون نصب نرم‌افزار امکان‌پذیر شد.

رسالت امروز روابط‌عمومی ایجاد اعتماد و امیدآفرینی است 31 اردیبهشت 1402
رسالت امروز روابط‌عمومی ایجاد اعتماد و امیدآفرینی است

​منصور شیخ‌الاسلامی، مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران در پیامی به مناسبت هفته ارتباطات و روابط‌عمومی، امیدآفرینی، ایجاد اعتماد و خلاقیت در جامعه را از جمله اهداف روابط‌عمومی‌ها در عصر حاضر عنوان کرد و برای فعالان این صنعت آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

مشارکت 111 هزار نفری بازنشستگان در طرح «ضیافت» بانک صادرات ایران 31 اردیبهشت 1402
مشارکت 111 هزار نفری بازنشستگان در طرح «ضیافت» بانک صادرات ایران

مشارکت بیش از 111 هزار نفر از بازنشستگان کشور برای استفاده از ظرفیت طرح «ضیافت» بانک صادرات ایران موجب تسهیل خرید اعتباری بالغ بر دو هزار و 756 میلیارد ریال شد.

تجربه خرید آسان با «خودرویار» بانک صادرات ایران 19 اردیبهشت 1402
تجربه خرید آسان با «خودرویار» بانک صادرات ایران

همزمان با آغاز دور دوم ثبت‌نام یکپارچه فروش خودرو از 20 اردیبهشت ماه سال جاری، مشتریان بانک صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به سامانه «خودرویار» از طریق سایت این بانک به صورت غیرحضوری و به آسانی، نسبت به فعال‌سازی حساب وکالتی خود برای شرکت در طرح یکپارچه فروش خودرو اقدام کنند.

پیامک ثبت و انتقال چکنو فعال شد 12 اردیبهشت 1402
پیامک ثبت و انتقال چکنو فعال شد

چکنو اولین چک امن دیجیتال کشور و محصول نوین بانک صادرات ایران است که ذی‌نفعان چکنو می‌توانند با ارسال شماره تلفن همراه خود به سرشماره 4040701701، پیامک اطلاع از ثبت یا انتقال چک را دریافت کنند.

«اقاله» املاک مسکونی در بانک صادرات ایران سرعت می‌گیرد 12 اردیبهشت 1402
«اقاله» املاک مسکونی در بانک صادرات ایران سرعت می‌گیرد

​املاک مسکونی تحت تملک بانک صادرات ایران با هدف تسهیل هدایت نقدینگی راکد به سمت تولید، در قالب «اقاله» به صاحبان پیشین آنها بازمی‌گردد.

​کمک ٢٥ میلیارد ریالی بانک صادرات ایران به زلزله‌زدگان آذربایجان غربی 20 اسفند 1401
​کمک ٢٥ میلیارد ریالی بانک صادرات ایران به زلزله‌زدگان آذربایجان غربی

کارکنان و مدیران بانک صادرات ایران، مبلغ ٢٥ میلیارد ریال کمک نقدی به آسیب‌دیدگان زلزله در آذربایجان‌غربی، اهدا کردند.

صدور «چک موردی» وعده‌دار در شعب بانک صادرات ایران عملیاتی شد 15 اسفند 1401
صدور «چک موردی» وعده‌دار در شعب بانک صادرات ایران عملیاتی شد

​دارندگان حساب جاری بدون دسته‌چک در بانک صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به شعبه، «چک موردی» وعده‌دار برای رفع نیازهای مالی خود درخواست کنند.

نگرش نوین بانک صادرات ایران با راه‌اندازی «چکنو» رضایت مردم را در پی دارد 06 اسفند 1401
نگرش نوین بانک صادرات ایران با راه‌اندازی «چکنو» رضایت مردم را در پی دارد

​دبیر کمیسیون اقتصادی دولت با حضور در غرفه بانک صادرات ایران در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، در خصوص کاربرد چکنو در روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی گفت: دیجیتالی و هوشمند کردن فعالیت اقتصادی جزء اولویت‌های دولت سیزدهم و مورد تاکید ویژه بوده و در برنامه‌های این دولت قرار دارد. چک الکترونیک از جمله برنامه‌های مهم در این حوزه است.

ششمین نشست شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد 10 بهمن 1401
ششمین نشست شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد

​ششمین نشست شورای اطلاع‌رسانی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به میزبانی بانک صادرات ایران و حضور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران و رؤسای روابط‌عمومی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و با تاکید بر هم‌افزایی، مسأله‌شناسی و مخاطب‌شناسی برای انعکاس مطلوب اقدامات و دستاوردها در مشهد مقدس برگزار شد.

اعطای «گواهینامه شایسته محصول» به «چکنو» بانک صادرات ایران 28 دی 1401
اعطای «گواهینامه شایسته محصول» به «چکنو» بانک صادرات ایران

​«گواهینامه شایسته محصول» هشتمین نمایشگاه تراکنش ایران به «چکنو» چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران اعطا شد.

اعطای نشان مدیریت خلاق به مدیر “وبصادر” 30 آذر 1401
اعطای نشان مدیریت خلاق به مدیر “وبصادر”

نشان «مدیر منتخب خلاق» به مدیرعامل بانک صادرات ایران اعطا شد

ارائه خدمات بانکی متنوع و تقویت واقعی اقتصاد اولویت بانک صادرات 29 آبان 1401
ارائه خدمات بانکی متنوع و تقویت واقعی اقتصاد اولویت بانک صادرات

اولویت بانک صادرات ایران ارائه خدمات به مردم و تقویت بخش واقعی اقتصاد است و این هدف از طریق هدایت صحیح نقدینگی به سمت تولید، رعایت بهداشت اعتباری و بهره‌بردن از توانمندی‌های بانک دنبال می‌شود.

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است 25 آبان 1401
​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

​مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: تسهیلات بانک‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان منشاء خدمات بسیاری در حوزه صنعت و اشتغال شده و اثرگذاری طرح‌ها برای هدایت بهینه منابع از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد 05 تیر 1399
بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات دربارع واریز پول فروش سهام عدالت گفت: پول فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت تا پایان هفته جاری واریز می‌شود.