به موجب قانون ملی شدن بانک‌ها، مصوب خرداد ماه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب اسلامی ایران، بانک صادرات ایران نیز جزو بانک های ملی شده اعلام و بر اساس لایحه قانونی اداره امور بانک‌ها مصوب ۰۳/۰۷/۱۳۵۸ شورای مذکور و در راستای اجرای طرح ادغام بانک‌ها (به دلیل گستردگی بانک صادرات ایران در اقصی نقاط کشور)، شعب و واحدهای بانک در هر یک از استان‌ها به بانک مستقلی تحت عنوان بانک صادرات استان تبدیل شد و بانک صادرات ایران تنها سهامدار این بانک‌ها تلقی گردید.
این بانک در تاریخ دوم خرداد ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان چهارصدوپنجاهمین شرکت پذیرفته شده در بخش واسطه گری های مالی با نماد “وبصادر” در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج گردیده است. حسب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۹/۱۲/۱۳۸۹، موضوع ادغام بانک های صادرات استان ها در بانک صادرات ایران به تصویب رسیده و از ابتدای سال ۱۳۹۱ بانک به صورت یکپارچه و تحت نام “بانک صادرات ایران” اداره می‌شود. امور بانک بر اساس قوانین و مقررات پولی و بانکی، مقررات سازمان بورس اوراق بهادار و مفاد مفاد اساسنامه داخلی اداره می شود. مرکز اصلی بانک در تهران واقع است.
تعداد کل شعب بانک برابر با ۲.۲۴۸ شعبه بوده که ۲.۲۲۴ شعبه در داخل کشور و ۲۲ شعبه و ۲ بانک مستقل و ۳ بانک مشترک در خارج از کشور فعالیت دارند.
با توجه به آخرین اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات ایران از بازارهای سپرده و تسهیلات شبکه بانکی کشور، به ترتیب در حدود با ۸.۳ و ۷.۶درصد برآورد می شود.
شرکت‌های تامین سرمایه سپهر، شرکت بیمه سرمد، شرکت صرافی سپهر، گروه مالی سپهر، شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت توسعه سپهر ماندگار خراسان، واسپاری سپهر صادرات، سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس، سرمایه گذاری توسعه و اوج سپهر صادرات از جمله شرکت های تابعه این بانک محسوب می شوند.
سهام داران این بانک عبارتند از: دولت جمهوری اسلامی ایران، شرکت گروه مالی سپهر صادرات-(سهامی خاص)، صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم، صندوق بازارگردانی سپهر صادرات، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام)، شرکت گروه مالی ملت-(سهامی عام). در این راستا اعضای هیات مدیره نیز شامل حجت اله صیدی، مدیرعامل و عضو هیئت
حمید تاجیک رئیس هیئت مدیره، رضا صدیق عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل امیر یوسفیان، نایب رئیس هیئت مدیره، ایرج نیک اختر عضو هیئت مدیره می شوند.

 

تحلیل تکنیکال وبصادر

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

رشد قیمت سهام بانک صادرات پس از عبور از مقاومت تکنیکی

بانک صادرات (وبصادر) از بزرگان صنعت بانکداری و از نمادهای بزرگ و موثر بر شاخص بازار بورس در سه ماه ی اخیر پس از عبور از مقاومت قیمتی (۷۵۰) و تکنیکی بسیار مهم خود(کانال بلند مدتی) رشد خوبی را تجربه کرد. این رشد توانست تا محدوده ی۲۳۰۰ ادامه داشته باشد.

تحلیل های بنیادی وبصادر

آخرین اطلاعیه های کدال وبصادر

آخرین اخبار بانک صادرات

۲۴ فروردین ۱۴۰۰
طرح «محیا» بانک صادرات ایران به حمایت از تولید آمد

بانک صادرات از اجرای طرح «محیا» در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ خبر داد. با اجرای طرح این بانک همه واحدهای تولیدی فعال یا دارای ظرفیت فعالیت مجدد که بدهی غیرجاری به بانک دارند، می‌توانند ضمن تسویه با شرایط ویژه، برای افزایش ظرفیت و تداوم تولید خود با وثیقه‌ها و تضامین پیشین، تسهیلات و تعهدات جدید دریافت کنند.

بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد ۰۵ تیر ۱۳۹۹
بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات دربارع واریز پول فروش سهام عدالت گفت: پول فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت تا پایان هفته جاری واریز می‌شود.

اعلام لیست اسامی بانک‌ ها برای پذیره نویسی EFT ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
اعلام لیست اسامی بانک‌ ها برای پذیره نویسی EFT

بانک های قرض الحسنه مهر ایران، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت و صادرات، به عنوان بانک های منتخب از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند.

مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس درگذشت ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس درگذشت

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار طی پیامی درگذشت محمدرضا مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس را تسلیت گفت.

جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر» ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک صادرات ایران:
جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر»

مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک در سال جاری، علت رشد ۹۸ درصدی سهام و انتظار قیمت سهم و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت خبر داد.

پرداخت ٣۵هزارمیلیارد ریالی وام‌قرض‌الحسنه ازدواج در«وبصادر» ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
پرداخت ٣۵هزارمیلیارد ریالی وام‌قرض‌الحسنه ازدواج در«وبصادر»

 تعداد ١١٣ هزار و ۵٠ عروس و داماد طی سال ٩٨ با دریافت وام  قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه  بانک صادرات ایران به ارزش بالغ بر ٣۵ هزار و ٢٢۴ میلیارد ریال موفق به ازدواج شدند.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹
جزئیات واگذاری سهام دولتی بانک صادرات در بورس

اولین ETF قابل‌واگذاری دولت مربوط به صندوق بانکی و مالی است که در این صندوق باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، صادرات و تجارت و نیز صندوق مالی شامل باقیمانده سهام دولت در بیمه البرز و بیمه اتکای امین در اولین فرصت از طریق بورس به عامه مردم واگذار می‌شود. در گروه مالی ۱۸.۲۲ درصد سهام بانک صادرات ایران، قابل‌واگذاری است.

​بانک صادرات ایران ۴٧۵ رقبه ملک مازاد خود را در سال ٩٨ واگذار کرد ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
​بانک صادرات ایران ۴٧۵ رقبه ملک مازاد خود را در سال ٩٨ واگذار کرد

بانک صادرات با هدف چابک‌سازی و اصلاح ساختار مالی، تجهیز و مصرف بهینه منابع و تقویت بخش‌های تولیدی کشور، در سال ٩٨، تعداد ۴٧۵رقبه از املاک مازاد خود به بهای بالغ بر ٩ هزار میلیارد ریال را فروخت.

اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر» ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر»

بانک صادرات ایران در دوره ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ درآمد عملیاتی ۱۲۵,۴۶۵,۵۴۱ میلیون ریال از تسهیلات اعطایی کسب کرد.

جذب مشتریان بازارسرمایه با سامانه سجام ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
جذب مشتریان بازارسرمایه با سامانه سجام

امروزه با نفوذ ۵۷ درصدی شبکه‌های اجتماعی در بین مردم به طور متوسط از هر ۱۰ ایرانی ۷ نفر عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی موجود در دنیا هستند که این امر بیش از پیش روند حرکتی بانکداری الکترونیک را به سوی بانکداری دیجیتال که یکی از زیر شاخه های آن می‌تواند بانکداری بر اساس شبکه‌های اجتماعی باشد را تسریع می‌کند.

شعب و ساختمان‌های ستادی بانک صادرات ایران ضد عفونی شدند ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
شعب و ساختمان‌های ستادی بانک صادرات ایران ضد عفونی شدند

با دستور، پیگیری و نظارت مستقیم حجت‌الله صیدی، مساعدت مدیران و همکاران شعب و بخش تدارکات و ساختمان، فضای عمومی ساختمان‌های بانک صادرات ایران به صورت کامل ضد عفونی و برای خدمت‌رسانی به مشتریان در روز شنبه ۱۷ اسفند آماده شدند.

پرداخت​ سود سهام «قلرست» در شعب بانک صادرات ایران ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
پرداخت​ سود سهام «قلرست» در شعب بانک صادرات ایران

از سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت «قند لرستان» خواسته شده ضمن مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور، با ارائه اصل کارت ملی یا شناسنامه و کد سهامداری (کد بورسی) نسبت به دریافت نقدی یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند. علاوه بر این، پرداخت سود سهام افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی(پدر) بلامانع خواهد بود.

سهامداران بانک صادرات سال را با سود به پایان می‌رسانند ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
سهامداران بانک صادرات سال را با سود به پایان می‌رسانند

بر اساس صحبت‌های مدیرعامل بانک صادرات عرضه سهام گروه مالی سپهر صادرات در بورس می‌تواند خبر خوش این بانک برای سهامداران تا ایان سال باشد.

عملکرد موفق بانک صادرات در پیاده سازی طرح تولید رمز پویا ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
عملکرد موفق بانک صادرات در پیاده سازی طرح تولید رمز پویا

تسهیل روند دریافت رمز در بانک صادرات ایران به اینجا ختم نشد و پس از بررسی‌ها و جلسات مختلف با معاونت فناوری بانک مرکزی اجازه اعمال معافیت در یک سطح مشخص برای رمز دوم به بانک‌ها داده شد و بانک صادرات ایران جهت سهولت انجام تراکنش‌ها برای مشتریان خود تصمیم به اعمال این معافیت در تراکنش‌های با مجموع کمتر از ١٠٠ هزار تومان در روز گرفت.

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
انتخاب اعضای هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران

در این مجمع مصطفی رحیمی شهواری و مجتبی دهقاندار نیز به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران برگزیده شدند.