در حال حاضر در برخی از نمادها مانند وتجارت با افزایش عرضه ها در درصدهای مثبت مواجه هستیم .

بابک افشار کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: ذات بازار سرمایه تقابل بین خواسته ها می باشد ، خواسته هایی از جنس عرضه و تقاضا. حال اینکه ما در کدام سو به درستی یا نادرست ایستاده ایم ، تعیین کننده سود و زیان ما خواهد بود .شاخص صحیح یا اشتباه بودن انتخاب ما بر چه اساسی است ؟ آیا صرفا صف نشینی ملاک درستی برای ورود و خروج است؟ یا با آزمون و خطا و اتکا بر اقبال و شانس در این بازار می توان سود برد؟! تجربه ثابت کرده این نوع معاملات اگر سودی هم داشته مقطعی و وزنه زیان سنگینتر از سود بوده است.

وی افزود: اگر این تفکر در معاملات سهامداران نهادینه شود که با تحلیل ،سهم خوب یا بد نخواهیم داشت بلکه این نقطه ورود و خروج خوب یا بد است که کارنامه معاملات ما را تعیین می‌کند به مراتب شاهد رفتار هیجانی کمتری خواهیم بود .یکی از دلایل یک در میان شدن روزهای مثبت و منفی در گروه بانکی ، همین رفتارهای هیجانی و روی آوردن به گزینه اقبال و شانس و نوسانگیری در این نمادها است . جدای از اخبار پیرامون این گروه از قبیل نرخ تسعیر ارز و پتانسیلهای پیش روی ، در حال حاضر در برخی از نمادها مانند وتجارت با افزایش عرضه ها در درصدهای مثبت مواجه هستیم .

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: از منظر تکنیکال این عرضه ها در نماد وتجارت به دلیل نفوذ معاملات به منطقه اشباع خرید در اسیلاتور rsi و mfi , ظهور واگرایی های منفی چه از نوع Rd (در گذشته) و چه از نوع Hd (در آینده نه چندان دور ) با نزدیک شدن به سقف کانال ترسیمی مفروضه و منطقه مقاومت مهم برابر با ۱۵۱ تومان است .در تایم فریم هفتگی شاهد ظهور گپ بین دو نوسانگر تنکنسن و کیجونسن ( که در تقابل با نسبت‌های فیبوناچی گارد فلت گرفته ) با استفاده از استراتژی معاملاتی ایچیموکو هستیم که خود حائز اهمیت بوده و تأثیر منفی بر قیمتهای معاملات خواهد داشت.

 

 

وی در انتها اضافه کرد: پیش بینی می شود پس از تکمیل یک رالی پنج موجی ، نماد وتجارت وارد یک فاز اصلاحی تا محدوده ۹۰ الی ۱۱۳ تومان شده و در میان‌مدت ، پس از تکمیل فاز اصلاحی مذکور ، مجدد میل به فتح اهداف بالاتری بین ۱۸۰ الی ۲۵۰ تومان داشته باشد . شما می توانید در اینجا آخرین قیمت سهام بانک تجارت در بورس مشاهده کنید.