فرابورس ایران روز چهارشنبه (دهم خردادماه) میزبان تعداد ۲۲۹ میلیون و ۱۹۲ هزار سهم شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد معاملاتی «آریا» می‌شود.

به گزارش روند بورس امروز، تعداد ۲۲۹ میلیون و ۱۹۲ هزار سهم معادل پنج درصد سهام شرکت پلیمر آریا ساسول در دهمین روز خرداد امسال (شنبه) به‌عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی «آریا» در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این مقدار سهام در محدوده قیمتی ۶۵ هزار و ۱۱ تا ۶۵ هزار و ۱۱۹ریال برای هر سهم و با سهمیه ۱۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری آرمون بورس و متعهد خرید نیز شرکت‌ سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

از این مقدار سهام تعداد ۴۵ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۴۰۰ سهم شرکت پلیمر آریا ساسول در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۴۶۰سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۲۵۰سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۵ سهم می‌باشد.

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری پس از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه انجام می‌شود.

شایان ذکر است از ابتدای امسال تاکنون تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین در روز ۲۰ فروردین با نماد معاملاتی «صبا» در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۸۳۸ کد معاملاتی، هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان، تعداد ۸ میلیارد سهم شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در روز ۲۷ فروردین با نماد معاملاتی «شستا» در بورس تهران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۶۰ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۸۶۰ تومان، تعداد ۳۴ میلیون سهم شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در روز ۱۰ اردیبهشت با نماد معاملاتی «غگیلا» در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۱۲۵۰۷ ریال و تعداد ۵۱۰میلیون سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در روز ۳۱ اردیبهشت با نماد معاملاتی «پیزد» در فرابورس ایران و با مشارکت ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۴۰۳۵۳ ریال کشف قیمت شده است.