رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر گسترش همکاری‌های این سازمان و نظام مهندسی معدن در بخش آموزش تاکید کرد و گفت: بودجه بخش آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو به برای تحقق اهداف این بخش امسال به ۲۳ میلیارد تومان رسید.

به گزارش روند بورس امروز، خداداد غریب‌پور در نشست کمیته آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با حضور تقی نبئی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن اظهار کرد: برنامه‌ریزی این سازمان در تقویت همکاری‌ها با دانشگاه‌ها و دیگر سازمان‌ها در حوزه آموزش و پژوهش همچون پارسال ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه ایمیدرو دوره های آموزشی تربیت حفار برگزار می‌کند، افزود: در سال ۹۸ حدود ۱۷ میلیارد تومان هزینه کرد حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در این مجموعه بود که در سال ۹۹ این رقم تا ۲۳ میلیارد تومان بودجه افزایش یافته است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه دوره‌های آموزشی بر اساس نیازسنجی‌های به دست آمده از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها انجام شده است، عنوان کرد: دوره‌های در نظر گرفته پاسخگوی نیازهای فنی و تخصصی معدنکاران بخش خصوصی است.

غریب‌پور با اشاره به اینکه بومی‌سازی از اولویت‌های این مجموعه در سال جهش تولید است، افزود: در الگوی همکاری با دانشگاه‌ها و شرکت‌ها باید به‌گونه‌ای عمل کرد که شرکت‌ها نیازهای تحقیقاتی خود را به دانشگاه‌ها ارائه و دانشگاه‌ها برنامه‌های مطالعاتی و راهکارهای رفع نیازهای شرکت‌ها را اعلام کنند.

برگزاری ۴۰۰ دوره آموزشی

در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی معدن اظهار کرد: بر اساس مفاد قرارداد ایمیدرو و نظام مهندسی معدن تاکنون از مجموع ۶۰۰ دوره پیش‌بینی شده، سازمان نظام مهندسی معدن ۴۱۹ دوره برگزار کرده است.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری دوره های باقی مانده متوقف شد و دوره های باقی مانده از خرداد آغاز می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: دوره های آموزشی شامل ایمنی معادن زیرزمینی زغال سنگ، دوره‌های آموزشی رانندگان خودروهای حمل‌و‌نقل سبک و سنگین و همچنین ایمنی برای کارگران شاغل در معادن است.

نبئی ادامه داد: دوره‌های نامبرده در ۳۱ استان توسط سازمان‌های نظام مهندسی معدن استان‌ها و با همکاری سازمان‌های صنعت معدن و تجارت کشور برگزار شد.

وی تصریح کرد: آمادگی داریم همکاری آموزشی و پژوهشی بین این سازمان و ایمیدرو امسال همچون پارسال ادامه یابد.

در این نشست غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و سمیه خلوصی، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو حضور داشتند و مطالبی را درباره برنامه‌ها و اقدام‌های این سازمان در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری ارائه کردند.