بورس که نماد شرکت بورس اوراق بهادار تهران می‌باشد همانند برادر دوقلوی خود فرابورس در یکسال اخیر بازدهی بالای 2000 درصدی را ثبت کرده است. در نمودار این سهم که درون کانال‌های متعدد صعودی در حال حرکت است و سقف‌های این کانال‌ها را یکی‌یکی پشت سر می‌گذارد، اکنون به مقاومت دیگری از این کانال‌ها رسیده است.

بررسی ۴ رکن اصلی بازار سرمایه

به گزارش روند بورس امروز، محمدحسین کیانی مدیر تحلیل کارگزاری بورس ابراز عنوان کرد:

شرکت فرابورس ایران، با نماد معاملاتی فرابورس در یکسال اخیر بازدهی خیره‌کننده بالای ۳۰۰۰ درصدی را ثبت کرده است. با توجه به حرکت صعودی پرشتاب (شارپ) که در پیش گرفته است پیش‌بینی می‌شود با اقبال بازار برای موج صعودی آخر همراه باشد. نزدیکترین هدف برای این حرکت صعودی سقف کانال فیبوناچی است، یعنی قیمت حدودی ۱۱۳۵۰۰ ریال. در صورت شکست این سقف که شاید از لحاظ بنیادی به هیچ وجه ارزش نداشته باشد باید منتظر هدف نهایی ۳۵۰۰۰۰ ریال در بلندمدت بود.

 

فرابورس و رشد ۳ هزار درصدی

بورس وبازدهی بیش از ۲هزار درصد

بورس که نماد شرکت بورس اوراق بهادار تهران می‌باشد همانند برادر دوقلوی خود فرابورس در یکسال اخیر بازدهی بالای ۲۰۰۰ درصدی را ثبت کرده است. در نمودار این سهم که درون کانال‌های متعدد صعودی در حال حرکت است و سقف‌های این کانال‌ها را یکی‌یکی پشت سر می‌گذارد، اکنون به مقاومت دیگری از این کانال‌ها رسیده است. با توجه به حجم بالایی که در یکسال اخیر بی‌سابقه بوده به نظر می‌رسد باید استراتژی فروش را کم کم در پیش گرفت. در پایان اینگونه می توان نتیجه گرفت که نزدیکترین مقاومت ۹۳۱۰۰ ریال است که در صورت ادامه حمایت قدرت پول و شکست این مقاومت هدف بعدی ۱۳۰۰۰۰ ریال است.

 

بورس وبازدهی بیش از ۲هزار درصد

بورس انرژی و رشد ۶ برابری برای سهام‌داران

نماد انرژی۳ که خاطره خوبی را در سال ۱۳۹۷ پس از رشد خیره‌کننده بالای ۶ برابری برای سهامداران خود رقم زد، درگیر الگوی استراحتی خود شد. این استراحت حدود یکسال به طول انجامید . حال بار دیگر با شکست منطقه مقاومتی مهم که سه دفعه قبل نتوانسته بود آن را رد کند اکنون با قدرت این منطقه را رد کرده است. هدف اول سهم در این فاز حرکت صعودی جدید حدود ۱۶۰۰۰۰ ریال می باشد. اهداف بعدی در تصویر مشخص شده است. حد ضرر این تحلیل تثبیت قیمت پایانی زیر قیمت ۷۵۵۰۰۰ ریال است.

 

بورس انرژی و رشد ۶ برابری برای سهام‌داران
بورس کالا و بازدهی ۱۳۰۰ درصدی

نماد دیگر از گروه به اصطلاح فراکاب‌های بازار سرمایه، نماد شرکت بورس کالای ایران یعنی کالا می باشد. این نماد هم مشابه نمادهای بورس و فرابورس رشد خوبی را در یک سال اخیر تجربه کرد که منجر به بازدهی ۱۳۰۰ درصدی شد. اخیرا در تلاش برای شکست سقف کانال جدید و رسیدن به هدف ۱۰۷۰۰۰ ریالی می‌باشد. سهامدارانی که با این سهم همراه هستند حد ضرر شناور باید در نظر بگیرند. با هر رشد قیمتی حد ضرر خود را ۵ الی ۱۰% پایین تر در نظر بگیرند.

 

بورس کالا و بازدهی ۱۳۰۰ درصدی