طبق گزارش بانک مرکزی، رشد صنعت و معدن کشور از منفی ۱۲.۵ درصد در اسفند ماه ۹۷ به مثبت ۲.۳ درصد در دی ماه امسال رسیده است.

به گزارش روند بورس امروز،وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: فشارها و تحریم‌های بین‌المللی تاثیری بر فضای صنعت و معدن کشور نداشته است به طوری که طبق گزارش بانک مرکزی، رشد صنعت و معدن کشور از منفی ۱۲.۵ درصد در اسفند ماه ۹۷ به مثبت ۲.۳ درصد در دی ماه امسال رسیده است.

رضا رحمانی اظهار کرد: دشمنان فشارها و تحریم‌های سخت را بر ما تحمیل کرده‌اند، اما ما می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم و تهدیدها را به فرصت بدل کنیم، همچنان که تاکنون نیز توانسته‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند، افزود: سال گذشته رمز دشمنان تعطیلی پی‌ در پی کارخانه‌ها بود که خوشبختانه با تلاش تمامی فعالان عرصه تولید این نقشه با شکست مواجه شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح اصلاح قیمت بنزین و اقدامات وزارتخانه برای جلوگیری از گرانی در آن مقطع، بیان کرد: در آن شرایط ما مردانه پای کار آمدیم، قیمت‌ها را کنترل کردیم و نگذاشتیم اثر روانی اصلاح قیمت بنزین باعث گرانی در جامعه بشود.

رحمانی در ادامه یادآور شد: رسالت سختی بر دوش ما است و این رسالت و تکلیف ایجاب می‌کند که با تمام قوا پای کار بیاییم.

وی در خصوص وضعیت خودرو نیز خاطرنشان کرد: تولید خودرو به وضعیت مناسبی رسیده است و اکنون به تولید روزانه چهار هزار خودرو رسیده‌ایم.

  • منبع خبر : فلزات آنلاین