میلگرد شاخه و کلاف به عنوان تنها محصول صادراتی «کویر» درآمد 12,987,736 میلیون ریالی در 9 ماهه سال جاری برای شرکت به ارمغان آورد.

به گزارش روند بورس امروز، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از سال ۱۳۷۹ به تولید انواع شمش فولادی، واردات و صادرات کالاهای مجاز و مواد اولیه کارخانه‌ها، نصب و مونتاژ و راه‌اندازی ماشین‌آلات و کارخانه‌ها صنعتی و تولیدی ارائه خدمات آزمایشگاهی به عنوان آزمایشگاه همکار اشتغال دارد. در ادامه به روند فعالیت این شرکت می‌پردازیم.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در دوره ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ درآمد عملیاتی ۳۰,۴۵۰,۸۸۴ میلیون ریالی با رشد ۸۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته کسب کرد. این در حالی است که با افزایش بهای تمام‌شده به ۲۵,۷۵۵,۰۰۸ میلیون ریال، سود ناخالص با کاهش ‌درصدی به ۴,۶۹۵,۸۷۵ میلیون ریال رسید.

همچنین شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر با کسب مالکیت ۹۹٫۸ درصدی از شرکت‌های غیر بورسی به بهای تمام‌شده ۷۴,۸۵۰ میلیون ریالی، در دوره ۹ ماهه سال جاری هیچ‌گونه درآمدی به دست نیاورد. این در حالی است که «کویر» در سال مالی گذشته ۴۶۴ میلیون ریال درآمد سرمایه‌گذاری کسب کرد.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در دوره ۹ ماهه سال جاری نقدینگی ۲,۲۹۱,۳۴۶ میلیون ریال با رشد ۶۰ درصدی کسب کرد. میزان نقدینگی حاصل از عملیات «کویر» ۷٫۵ درصد از درآمد حاصل از عملیات است. این شرکت به پشتوانه نقدینگی کسب‌شده ۱۵۰,۲۰۸ میلیون ریال دارایی ثابت مشهود و ۸۵۵ میلیون ریال دارایی نامشهود خریداری کرد.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در دوره ۹ ماهه سال جاری ۴۵۹,۹۲۶ میلیون ریال از سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت خود را به فروش رساند. همچنین «کویر» در دوره مذکور ۱,۲۵۱ میلیون سود سهام و ۴۸,۶۲۹ میلیون ریال سود سایر سرمایه‌گذاری به دست آورد. این عملیات در کنار ۱۴,۶۱۷,۳۳۲ میلیون ریال تسهیلات دریافتی باعث افزایش نقدینگی شرکت شد.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در دوره ۹ ماهه سال جاری از فروش انواع میلگرد شاخه و کلاف، محصولات کارمزدی و ضایعات تولیدی درآمد کسب کرد. محصول میلگرد شاخه و کلاف با ۳۶۱,۴۶۴ تن (معادل ۹۳ درصد) فروش، درآمد ۱۷,۱۲۰,۰۱۶ میلیون ریالی برای شرکت ایجاد کرد. درحالی‌که این محصول تنها محصول صادراتی «کویر» است، درآمد صادراتی شرکت در ۹ ماهه سال جاری ۱۲,۹۸۷,۷۳۶ میلیون ریال بود.