آمارهای منتشرشده از بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد که بعضی نرخ‌های پیشنهادی افت داشته‌اند اما کاهش قیمت‌های قطعی آن‌چنان زیاد نبوده است.

به گزارش روند بورس امروز، آمارها نشان می‌دهد مناطق دارای سرانه‌های مناسب و سکونت خانوارهای متوسط، کانون خریدوفروش ملک در شهر تهران هستند. توزیع مناطق شهر تهران برحسب سهم از تعداد معاملات انجام شده در آبان ماه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که از میان مناطق ۲۲ گانه پایتخت، منطقه ۵ با سهم ۱۷.۲ درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد مبایعه‌نامه‌ها را به خود اختصاص داده است. در ادامه قیمت مسکن در چند منطقه تهران را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

آگهی‌های منتشر شده در محدوده فرمانیه نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده حدود ۳۲  میلیون  و ۵۰۰ تومان است و در این منطقه کاهش قیمت ۳ درصدی داشته‌ایم.

در محدوده سعادت کاهش قیمت ۷ درصدی ثبت شده است و در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود ۲۹ میلیون و ۲۰۰ تومان شده است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۸۵۵ معامله انجام شده است.

در محدوده تهرانپارس میانگین قیمت واحدهای مسکونی حدوداً ۱۵ میلیون و ۴۰۰ تومان است. در سه ماهه گذشته در این منطقه ۱ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم. همچنین در سه‌ماهه گذشته ۴۹۱ معامله در این منطقه انجام شده است.

افت قیمت‌های پیشنهادی و قطعی باعث شد تا معاملات در دو ماه اخیر مقداری  بالا برود و خریدوفروش ۴۶ درصد نسبت به ماه پایانی تابستان افزایش‌یافته است.