مسکن در پایتخت با تغییرات عمده مواجه نبوده است و تصمیمات اتخاذ شده، تأثیری بر میزان معاملات نداشته است.

به گزارش روند بورس امروز، در تازه‌ترین گزارش‌ها از بازار مسکن به این نکته اشاره شده است که افت نرخ ارز از یک‌سو و کاهش تعداد معاملات از سوی دیگر دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این روزها دیگر تقاضای سوداگری مسکن برای ورود سوداگران مهیا نباشد و انگیزه‌ای هم برای تقاضای سوداگری دیده نشود. برای بررسی بیشتر قیمت مسکن در تهران قیمت چند منطقه تهران را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

آگهی‌های منتشر شده در محدوده قیطریه نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده حدود ۲۵ میلیون و ۲۰۰ تومان است و در این منطقه کاهش قیمت ۱۳ درصدی داشته‌ایم.

در محدوده سعادت‌آباد میانگین قیمت واحدهای مسکونی حدوداً ۲۹ میلیون و ۱۰۰ تومان است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۱ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم. همچنین در سه‌ماهه گذشته ۸۸۰ معامله در این منطقه انجام شده است.

در محدوده ملاصدرا شاهد افزایش ۱ درصدی بودیم. در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود ۲۴ میلیون و ۶۰۰ تومان شده است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۴۰۵ معامله انجام شده است.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده از معاملات نسبت به اردیبهشت‌ماه از تعداد فایل‌های نجومی و قیمت‌هایی که بالاتر از میانگین منطقه بود کاسته شده و مالکان قیمت‌ها را البته به طور قطره‌چکانی پایین می‌آورند.