در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولادآلیاژی ایران هيئت رئيسه مجمع پس از رأي گيري با حضور 84/93 درصد صاحبان سهام و يا نمايندگان آنان تشكيل گرديد.

به گزارش خبرنگار بورس امروز: رئيس مجمع، آقای یداله طاهرنژاد؛ ناظر، آقای ناصر سبحانی گاوگانی و آقای حمیدرضا مولوی و منشي، آقای فرزاد طالبی کوهستانی انتخاب و جلسه مجمع با حضور اعضاء هیئت رئیسه، نمایندگان بازرس قانونی، بورس و مدیر امور مالی شرکت رسمیت داده شد.

در ابتداي مجمع، مديرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به ارائه گزارش عملكرد يكساله شركت پرداخت و موفقیتهای کسب شده در ارتباط با میزان توليد، فروش، نوآوری و اقدامات شاخص و ارزشمند سال ۹۷ را بیان نمود.

چایچی اعلام کرد: در آمد حاصل از فروش محصولات در دوره منتهی به پایان اسفند۱۳۹۷ حدود ۱۸۳۰ میلیارد ریال بود که نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۷۹ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: میزان فروش محصولات طی سال گذشته نیز حدود ۴۰۹ هزار تن بود که ۳۹۹ هزار تن آن را فولادهای آلیاژی و مهندسی و تنها ۱۰ هزارتن از این رقم، سهم فولادهای تجاری ساختمانی بوده است.

مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران اظهار داشت: حاشیه سود خالص پس از کسر مالیات در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۲۰ درصد بود که این عدد در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۱ درصد است و در سال ۹۷ میزان سود خالص شرکت حدود ۳۶۹ میلیارد تومان رسید که بیش از سه برابر سال ۹۶ بود.

وی با اشاره به ۱۴ مورد رکورد حاصله در امر فروش و تولید گفت: در سال ۹۷ با توجه به تمهیدات مناسب در نظر گرفته شده به نحو چشمگیری موفق به کنترل قیمت تمام شده گردیدیم.

وی مهمترین اقدامات شاخص در سال ۹۷ را بدین شرح بیان نمود.

۱- انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی جهت پروژه NEW CHEMICAL PACKAGE در راستای کاهش الکترود مصرفی، انرژی و افزایش ظرفیت تولید

۲- ایجاد واحد تست ذرات مغناطیسی جهت افزایش ظرفیت تولید در واحد عملیات حرارتی شرکت

۳- ارتقاء سیستم اتوماسیون واحد نورد سنگین و سبک جهت بالا بردن کیفیت، ظرفیت تولید و کاهش هزینه تولید

۴- انجام پروژه های بهبود و توسعه شامل ارتقاء CCM1‌ به منظور افزایش سطح مقطع ریختگی جهت تولید سایز های بزرگتر و کاهش هزینه های تمام شده

۵- کاهش محصولات نامنطبق و کاهش موجودی انبار محصولات

۶- مکانیزه نمودن برنامه ریزی فولادسازی (MS Plan)

۷- انتخاب چهارمین بار بعنوان صنعت سبز کشور

۸- برگزیده جشنواره تولید ملی، افتخار ملی

۹- برگزاری پروژه ارتقاء فرهنگ بهره وری انرژی با هماهنگی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO)

چایچی در پایان گفت: در ۴ ماهه ابتدای سال ۹۸ نیز موفقیت ها و فعالیتهای رضایت بخش شرکت در حوزه های مختلف به نحو احسن در حال انجام است به گونه ای که بالغ بر ۱۷۹۰۰۰ تن مذاب فولادسازی (حدود ۱۶۶۰۰۰ تن محصول فولادسازی) تولید گردیده و بیش از ۱۵۶۰۰۰ تن محصول نیز به فروش رفته است.

در ادامه گزارش فعالیت هیأت مدیره و صورت های مالي تلفیقی و شرکت اصلی مشتمل بر ترازنامه به تاریخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ ارائه و سپس صورت حساب سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد براي سال مالي منتهي به تاریخ مذکور مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین مجمع مقرر نمود از کل سود انباشته قابل تخصیص مبلغ  ۱٫۵۴۰٫۰۰۰ميليون ريال (به ازاء هر سهم مبلغ۲۸۰ ريال) بين صاحبان سهام تقسيم گردد.

در ادامه مؤسسه حسابرسي هوشيار مميز به عنوان بارزس اصلي و مؤسسه حسابرسي آرمان آروین پارس به عنوان بازرس علي البدل براي سال مالي ۱۳۹۸ انتخاب گرديدند. تعيين و پرداخت حق الزحمه بازرس قانوني به هيئت مديره تفويض شد.

سپس در اجرای ماده ۱۱۰ لایه اصلاحی قانون تجارت اشخاص حقوقی شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر، شرکت سرمایه گذاری غدیر، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان یزد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان هرمزگان، مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد برای مدت ۲ سال به عنوان اعضای هیأت مدیره انتخاب شدند.