در این پادکست؛به بررسی تحلیلی بازار سرمایه،پرداخته شده است.

بررسی تحلیلی بازار سرمایه،با اجرای قاسم سلمانی فیضی کارشناس حقیقی بازار سرمایه

بازار امروز با بیش از ۵۶۹ واحد مقبت به کار خود پایان داد که بیشترین تاثیر مثبت را نماد های تاپیکو ، همراه ، شتران داشتند و سمت دیگر بیشترین تاثیر منفی را نمادهای فارس و کبل بودند .

اگر بخواهیم بازار را بطور خلاصه در هفته گذشته مورد بررسی قرار بدهیم می توان گفت که : بازر به خاطر رشد بسیار کمی که گروه خودرو ساز و قطعه ساز و گروه های ساختمانی داشتند ، عموما نمادهای این گروه ها با عرضه و عرضه های زیادی مواجه شدند و نتوانستند این این موج را کنترل کنند و از این سیل تقاضا بهره کافی و مافی را ببرند .

مورد دیگری که باید مورد بررسی قرار داد این است که نمادهای بزرگ و تاثیر گذار که پر بیننده هم بودند در این چند روز گذشته می توان به گروه تجارت از مجموعه گروه بانکی و نماد خساپا از مجموعه گروه های خودروساز که نمادهای بزرگ و تاثیر گذار شناخته می شوند. در این گروه ها، الان در محدوده کم ریسکی برای معامله وارد می شوند و هردو نماد از چارت خوبی برخوردار هستند و می شود عنوان کرد که باید شاهد افزایش تقاضای خرید در این نمادها و به طبع در گروه های خودشان مواجهه بود که می توان در میان مدت و کوتاه مدت شاهد افزایش تقاضا خرید در این دو نماد باشیم .

در نتیجه می توان گفت که با رشد این دو نمادهای بزرگ و معتبر ما شاهد افزایش قدرت خرید و همچنین افزایش ورود نقدینگی به سمت بازار سرمایه در کوتاه مدت و میان مدت را داشته باشیم .