اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از مجتمع فولاد خراسان، بر تلاش نمایندگان برای رفع مشکلات صنعتگران و کارگران تلاشگر در پیشانی جبهه تولید تاکید کردند.علیرضا محجوب (دبیر کل خانه کارگر ورییس فراکسیون کارگری)، سیدحمزه امینی، دوتن از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس به همراه کارشناسان کمیسیون مذکور و مدیرکل «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» خراسان رضوی و دبیر «خانه کارگر» نیشابور عصر روز دوشنبه 14 مرداد ماه ضمن بازدید فعالیت‌های تولیدی مجتمع فولاد خراسان، با مدیران و کارکنان این واحد بزرگ صنعتی استان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روند بورس امروز،در این بازدید، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با بیان توضیحاتی پیرامون عملکرد مجتمع و برنامه‌های آینده آن، گفت: فولاد خراسان با تکمیل حلقه‌های زنجیره تولید در استان محل استقرار خود، یکی از شرکت‌های اقتصادی، رقابتی، منضبط و پایدار در کشور محسوب می‌شود  که ضمن تعامل با نهادهای اجتماعی و عمومی استان و شهرستان، همواره برای رعایت دقیق اصول روابط کار و کرامت نیروی انسانی تلاش خود را به کار گرفته است و اخیرا نیز به عنوان «معین اقتصادی» نقشی داوطلبانه را برای تعامل با دستگاه های حاکمیتی و نمایندگان برای توسعه روستایی و توانمندسازی و بازآفرینی اجتماعی جغرافیای پیرامونی خود بر عهده گرفته است.

سیدحسین احمدی با بیان شرایط تولید و دشواری های ناشی از تحریم های نامشروع و غیرقانونی علیه اقتصاد کشورمان گفت: این دیدگاه که همه همرزمان ما در جبهه تولید فولاد خراسان، باید برای تحقق «رونق تولید» همت و حمیت جدی به کاربگیرند، خوشبختانه در میان مدیران، سهامداران عمده و کارکنان شرکت نهادینه شده است و این همدلی نهادینه توانسته بزرگترین مجتمع صنعتی این استان را با وجود همه دشواری ها به پیش ببرد و طرح های عظیم توسعه و اشتغالزایی را در منطقه به ثمر برساند.

مدیرعامل فولاد خراسان تصریح کرد: این شرکت در عمل به وظایف خود در زمینه تامین اجتماعی و رعایت ضوابط  کار شایسته و مسایل دستمزدی جزو شرکت های پیشرو در استان است. ضمن آن که سهامداران عمده مجتمع فولاد خراسان، از جمله «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان» خود عضو خانواده بزرگ بیمه اجتماعی در کشور است که خدمات آن شامل یکی از شریف ترین و تلاشگرترین اقشار جامعه، یعنی کشاورزان و روستاییان و نیز عشایر می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که بر اثر تعامل دستگاه های سیاستگذار با تولیدکنندگان و نیز حمایت نمایندگان مجلس، تولید کنندگان و نیروهای انسانی شاغل در جبهه تولید در مسیر تحقق خواسته رهبر معظم انقلاب مبنی بر «رونق تولید» مورد حمایت قرار گیرند.

دبیر کل خانه کارگر و عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، در این بازدید با ابراز خرسندی از فضای نشاط و همدلی موجود در مجتمع فولاد خراسان اظهار داشت: در بازدید از خطوط تولید و گفت و گو با کارکنان مجتمع، آن چه بیش از هرچیز مشهود بود، همت و همدلی و اعتقاد راسخ کارکنان نسبت به مساله تولید بود و این مساله جای خرسندی و قدردانی دارد.

علیرضا محجوب خاطرنشان کرد: توجه به حمایت اجتماعی و تامین معیشت کارکنان و اجرای دقیق ضوابط کار با دیدگاه مثبت و روشن در این مجتمع، حاکی از آن است که مدیریت این مجموعه برای این موضوعات راهبرد و دیدگاه مثبتی دارد و این مساله شایسته قدردانی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با قدردانی از حمایت سهامداران عمده فولاد خراسان از سرمایه گذاری در طرح های توسعه و به بار نشستن خطوط مختلف تولید گفت: وجود چنین نگاهی موجب برکات ارزشمندی است که در راس آن ایجاد اشتغال پایدار و تامین کار شایسته است.

گفتنی است در ابتدای این بازدید، که سنجری مدیر کل «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» خراسان رضوی هم در آن حضور داشت، در نشستی در دفتر مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، وضعیت تولید، ایفای مسئولیت های اجتماعی و وضعیت اشتغال و نحوه جذب نیروی انسانی از جمله آزمون استخدامی اخیر شرکت، در گزارشی توسط، اسماعیل، معاون برنامه ریزی و فناوری شرکت به مهمانان ارایه شد و سپس مهمانان ضمن بازدید از خطوط تولید و شرایط کار، با کارکنان مجتمع و نمایندگان کارگران دیدار و گفت و گو کردند.

منبع:

روابط عمومی فولاد خراسان