نشست تحلیل و بررسی شرکت ‌سرمایه‌گذاری صنایع شیمی ایران با حضور مدیرعامل این شرکت و همچنین واحد تحلیل کارگزاری بانک صنعت و معدن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بورس امروز، در این مراسم زالی از تحلیل‌گران بازار بورس به بیان تحلیل تکنیکال و بنیادی شیران پرداخت. وی در این خصوص می‌گوید: بررسی سهام این شرکت از سال ۷۶ حکایت از افزایش ارزش آن دارد.

وی می‌افزاید: با خروج تیم مدیریت در سال های گذشته سهام این شرکت بازده مناسبی بین سال‌های ۹۲ تا ۹۶ نداشت. اما در یکی دو سال اخیر و با بازگشت تیم مدیریتی قبلی می بینیم که سهام دوباره در حال افزایش است.

این تحلیل‌گر بازار سرمایه با اشاره تحلیل تکنیکال سهام این شرکت اظهار‌می‌کند‌: بعد از‌مجمع این شرکت شاهد افزایش ارزش سهام این شرکت بوده‌ایم.

زالی می‌افزاید: طبق تحلیل تکنیکال و داده‌های بنیادی پیش بینی می‌شود که ارزش سهام این شرکت از ۷۰۰ تومان تا بیش از ۱۲۰۰ تومان افزایش پیدا کند. همچنین طبق این تحلیل تا اوایل تابستان ارزش سهام به حدود ۹۰۰ تومان خواهد رسید.

در ادامه اسکینی تحلیل‌گر بنیادی در خصوص سود و زیان این شرکت توضیح داد. وی می‌گوید: سرمایه این شرکت بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. سرمایه‌گذاری های کوتاه مدت این شرکت بیش از دو برابر شده و به ۴۶۰ میلیارد تومان رسیده است. به طور میانگین ۷۷درصد سرمایه این شرکت متعلق به صاحبان سهام بوده است. ضمن اینکه بیش از ۱۳۰ تومان سود به ازای هر سهم برای صاحبان سهام کنار گذاشته است.

وی می افزاید:  در سه ماهه اول ۹۸ شرکت شیران بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان فروش داشته است. این شرکت معمولا بیش از ۸۰درصد سود خود را تقسیم می‌کند. پیش بینی می‌شود به ازای هر  سهم ۱۹۰ تومان سود تقسیم شود.